جان کری: آمریکا از حق اسرائیل برای دفاع از خود حمایت می‌کند

جان کری: آمریکا از حق اسرائیل برای دفاع از خود حمایت می‌کند

 
 وزیر خارجه آمریکا در سخنانی تأکید کرد که این کشور از حق اسرائیل برای دفاع از خود حمایت می‌کند.
 
به گزارش راسخون؛ جان کری وزیر خارجه آمریکا امروز پنجشنبه در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد که ایالات متحده "حق اسرائیل برای دفاع از خود و پایان بخشیدن به خشونت‌ها" را تأئید کند.
 
وی ادعا کرد که مقامات این کشور برای بررسی راه‌های توقف تبادل آتش با مقامات اسرائیلی و فلسطینی در ارتباط هستند.
 
کری با اشاره به اینکه ایالات متحده تمامی آنچه را در توان دارد برای جلوگیری از ادامه خشونت‌ها به کار می‌برد، افزود که "این لحظه‌ای حساس" در اسرائیل و سرزمین‌های فلسطینی است.
 
این در حالی است که ارتش رژیم اسرائیل طی روزهای گذشته بیش از چهارصد بار به نوار غزه حمله کرده است، در این حملات، چندین منزل مسکونی نیز مورد هدف قرار گرفتند، که در این حملات دست‌کم 75 فلسطینی شهید و بیش از 520 فلسطینی دیگر هم زخمی شدند.
 
جنبش مقاومت حماس پس از موج جدید حملات هوایی رژیم اسرائیل به غزه ضمن اعلام تعهد برای تلافی این حملات هشدار داده تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی می‌تواند به انتفاضه سوم منجر شود، در تازه‌ترین حملات هوایی صهیونیست‌ها به نوار غزه دهها نفر از جمله چندین کودک و زن بی‌دفاع فلسطینی به شهادت رسیدند.
 
جنبش‌های مقاومت فلسطینی در نوار غزه نیز با پرتاب راکت به عمق سرزمین‌های اشغالی، به تهاجم‌های اخیر رژیم اسرائیل پاسخ داده‌اند، صدها فلسطینی در سال‌های اخیر به‌علت تهاجمات رژیم اسرائیل جان خود را از دست داده‌اند.
 
تنش‌ها بین رژیم اسرائیل و فلسطینی‌ها پس از آن شدت گرفت که هفته گذشته یک نوجوان فلسطینی به‌نام محمد ابوخضیر در شرق بیت‌المقدس زنده زنده سوزانده شد.
 
این اتفاق پس از آن رخ داد که جسد سه شهرک‌نشین اسرائیلی حوالی روستای حلحول در شهر الخلیل واقع در کرانه باختری پیدا شد، تل‌آویو حماس را مسئول مرگ این سه نفر می‌داند، با این وجود، حماس این اتهام را رد می‌کند.
 
رژیم اسرائیل با محاصره نوار غزه، حدود یک میلیون و 700 هزار ساکن این منطقه را از حقوق اساسی خود همچون آزادی تردد، داشتن شغل با حقوق مناسب و بهداشت و آموزش محروم کرده است.
*منبع:راسخون*
/ 0 نظر / 19 بازدید