تقلید کودکان سعودی از جنایات داعش +عکس

انتشار تصاویر و فیلم‌هایی از جنایات گروه تروریستی "داعش" از جمله اعدام و سربریدن افراد، جامعه عربستان را با خطر الگوبرداری و تقلید کودکان از این صحنه ها روبرو کرده است.

شیوه برخورد داعش با اسیران خود از طریق انتشار فیلم‌های منتشر شده در وسایل ارتباط جمعی باعث "تقلید" خطرناک کودکان عربستان از اینگونه اقدامات شده است. 

روزنامه "الحیات" چاپ لندن نوشت: در شبکه‌های اجتماعی تصاویر و فیلمهایی از کودکان زیر 10 سال منتشر شده است که در آن صحنه برخورد داعش با اسیرانشان را تقلید کرده‌اند. 

در این فیلم‌ها، گروهی از کودکان نقش اسیران چشم بسته را ایفا می کنند، درحالی که دیگران حکم اعدام آنها از طریق سر بریدن با چاقو صحنه سازی می کنند. 

روانشاسان، اخیرا شاهد رشد پدیده خشونت در بین کودکان بوده و درباره صحنه سازی خشنونت و قتل در مناطق بحران زده خصوصا کشورهای عربی، توسط این کودکان هشدار داده اند. 

این روانشناسان از اقدام برخی رسانه‌ها در معرفی اقدامات گروههای تروریستی به عنوان "شجاعت" و "دلاوری" انتقاد کرده و گفتند که این امر باعث همبستگی مردمی با این گروهها و گسترش فرهنگی می شود که رفتار و کارهای آنها را خصوصا بین کودکان تایید و تمجید می کند.

 
/ 0 نظر / 22 بازدید