هشدار حزب الله به عربستان درباره محاکمه شیخ نمر

هشدار حزب الله به عربستان

هشدار حزب الله به عربستان
حزب الله لبنان، توقف محاکمه روحانی عربستانی و پایان هرگونه پیگرد قضایی علیه وی را خواستار شد و ادامۀ روند کنونی را موجب بحرانی‌تر شدن فضای منطقه دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، در بیانیه حزب الله که عصر چهارشنبه منتشر شد، از مقامات عربستان سعودی خواسته شده که محاکمه شیخ نمر باقر النمر روحانی عربستانی را متوقف کنند.

در این بیانیه آمده است: هدف از اصرار مقامات عربستان سعودی بر ادامه محاکمه شیخ النمر که از سال 2012 به سبب اتهاماتی در بازداشت به سر می برد، صدور احکامی سخت علیه وی است.

در بیانیه حزب الله خاطرنشان شده است: ادامه بازداشت این عالم بزرگ و محاکمه او بعد از فعالیت های سیاسی طبیعی، در حالی است که این حق برای هر شخص و هر عالمی وجود دارد و بیان مواضع، یکی از حقوق طبیعی افراد است که همه قوانین بین المللی و شریعت های آسمانی بر آنها تاکید دارند.

حزب الله لبنان در این بیانیه با درخواست از مقامات عربستان سعودی برای توقف محاکمه شیخ نمر و پایان هرگونه اقدام قضائی علیه ایشان، تاکید کرده که صدور هر نوع حکم غیرعادلانه در این پرونده به ضرر روابط اسلامی است و به بحرانی شدن فضای منطقه منجر می شود.

در بیانیه حزب الله تاکید شده که "منطقه امروز به همکاری و همراهی برای مقابله با تهدیدهایی که امت های عربی و اسلامی با آن مواجه هستند، نیاز دارد".

/ 3 نظر / 14 بازدید
شوقی

سلام علیکم... چند وقته بهمون سر نزدی ؛ وبلاگ انتقال یافت! ممنون میشم ادرس وبلاگ سنگر عشق را به ادرس زیر تغییر دهید... http://sangareshahid.blogfa.com/ منتظر حضورتون هستم. یاحق...

محسن

سلام خسته نباشی برادر بیشتر روی وبلاگ کار کن مطالبت قدیمیه

عباس

سلام:این ها فقط زبان زور را می فهمند...