سردار سلیمانی: روی میز بودن گزینه نظامی علیه ایران دروغ است

گروه سیاسی - رجانیوز: فرمانده نیروی قدس سپاه عبارت «گزینه نظامی علیه ایران روی میز است» را دروغ دانست و گفت: آمریکا در بعد سیاسی نیز جایی در دل ملت‎ها ندارد و به عنوان یک کشور منفور در میان مردم جهان شناخته شده است.

به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، سرلشکر قاسم سلیمانی پیش از ظهر امروز در کنگره سرداران و 600 شهید شهرستان سیرجان اظهار داشت: نخستین سفر استاندار جدید کرمان با یادواره شهدا آغاز شد که مردم سیرجان هم حق بزرگی به گردن انقلاب و دوران دفاع مقدس دارند.
 
وی افزود: شهرستان سیرجان دارای سرداران بزرگی است که هرگز فراموش نمی‌شوند و امروز خانواده شهدا هستند که ما به آنها عشق می‌ورزیم و به استاندار کرمان که خودش و سه برادرش در جبهه‌ها بودند، تبریک می‌گوییم که امروز به این جلسه صمیمیت بخشید.
 
فرمانده نیروی قدس سپاه بیان داشت: گرچه جنگ برای ما یک دفاع مقدس بود، اما عصاره حقیقی مکتب تشیع که شهدا اساتید آن بودند، تاثیر حقیقی گذاشتند و هر گردان و گروهان متاثر از فرمانده‌هان خود قرار گرفتند که یک استاد برجسته بودند.
 
سلیمانی تصریح کرد: جوهره انسان‌ها در جنگ پنهان نمی‌ماند و این القاب امروزی مانند سردار و سرلشکر هم نبود که بگوییم اخلاص کم می‌شد، لذا هر کسی با ایمان خدایی خودش شناخته می‌شد و موثر واقع می‌شد و فقط اسلام و خدا بود.
 
وی ابراز داشت: همه طعم مرگ را می‌چشند، اما چند درصد به فیض شهادت می‌رسند و این مهم است که شهدا امروز در هر منطقه امامزادگانی هستند و هرگز فراموش نمی‌شوند و در شهر سیرجان شهید زندی، شهید مکی‌آبادی و دیگران یک امامزاده همانند سایر امامزاده‌ ها هستند و هر فردی هم مخالف آنها باشد، نمی‌تواند آنها را از جامعه محو کند، زیرا با خدا معامله کردند، همان طور که امام حسین (ع) با خدا معامله کرد و جاوید ماند.
 
سلیمانی با اشاره به نقش انقلاب اسلامی عنوان کرد: امام خمینی (ره) برای جامعه جهانی و ملت ایران کار بزرگی کرد و توانست دین را پشتوانه حکومت قرار دهد و برای همین این ملت و این انقلاب شکست‌ناپذیر شد و هست و در دنیا هیچ مذهبی به غیر از تشیع و فقه شیعه اینگونه کمال و بلوغ را ندارد و ملت را با همه وجود در خدمت دین و اسلام قرار دهد و با این پشتوانه شکست نمی‌خورد.
 
وی افزود: پس از امام راحل رهبری امام خامنه‌ای بدون هوا و هوس و با تکیه بر اسلام و مردم توانست دو محور اصلی را یعنی جمهوری اسلامی و ولایت فقیه را با اثبات برساند، اقتدار ما را ثابت کرد.
 
سلیمانی اذعان داشت: من اعتقاد قلبی دارم، اگر فردی اعتقادی به جمهوری اسلامی و رهبری نداشته باشد نه ملی‌گرا است و نه معتقد به نظام اسلامی است و دروغ می‌گوید و اگر کسی صدای رهبر خود را نشنود به طور یقین صدای امام زمان (عج) خود را هم نمی‌شنود و امروز خط قرمز باید توجه تمام و اطاعت از ولی خود رهبری نظام باشد.
 
وی در مورد آمریکا و استکبار گفت: آمریکا روزی بر سه گزینه قدرت خود یعنی سیاسی، نظامی و اقتصادی می‌تازید، امروز دروغ می‌گوید که ما با تحریم و تهدید ایران را به مذاکره وادار کردیم یا نظام اسلامی ضعیف شد، بلکه در حال حاضر آمریکا از نظر اقتصادی مقروض‌ترین کشور دنیا است.
 
سلیمانی تصریح کرد: آمریکا همچنین در هر کشوری دخالت نظامی داشته است، شکست خورده و از نظر سیاسی هم در هیچ کجای دنیا مورد قبول نیست. آمریکا در شرایطی که بزرگترین قدرت قلمداد می‌شد در همه ابعاد فروریخته است.
 
وی خاطرنشان کرد: ما ایرانی‌ها با لطف خداوند و ائمه معصوم (ع) و با فهم حقیقی از نظام و ولایت قابلیت این را داریم که به یک قدرت مقتدر و موثر در جهان باشیم و این ملت با این رهبری دولت خدمتگزارش می‌توانند بر سختی‌ها فائق شوند و امید ما دعای پدران و مادران شهدا است که محقق می‌شود.
 
گفتنی است ششمین کنگره سرداران و 600 شهید شهرستان سیرجان امروز با حضور استاندار و مسولان استانی و برخی ائمه جمعه شهرستان‌های استان کرمان در حسینیه امام خمینی (ره) شهر سیرجان برگزار شد.
/ 1 نظر / 18 بازدید
عباس حکمت

سلام:زنده باشی بصیرت دلیجان حق نگهدارت[گل]